Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey "Bugün Dünden, Yarın da Bugünden İyi Olacak"

​Genel Müdürümüz Bekir Karacabey 23-24 Kasım tarihlerinde Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünde incelemelerde bulundu.

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey; Bartın Üniversitesi, Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü dahilinde bulunan fidanlık ve işletme müdürlüklerinde yaptığı incelemelerde; “ Ormanlarımız; yaptığımız bakım müdahaleleri ile dış etkilere daha dayanıklı ve yangınlara karşı daha dirençli hale geliyor. Genç meşcere bakımlarını zamanında ve etkin şekilde yaparak; daha sağlıklı, kaliteli ve verimli ormanların oluşmasını sağlıyoruz.” dedi. Doğal gençleştirme sahalarının yanında, doğal yoldan gençliğin elde edilmesinin zor olduğu alanlarda suni (yapay) yollardan yapılan gençleştirme çalışmaları ile ormancılık açısından sürdürülebilirlik ilkesinin sağlandığını, bir nevi ormanlara bu çalışmalarla ‘sun'i teneffüs’ yaptırıldığını belirtti.

Daha etkin ve verimli çalışmalar yapılması için gerekli bilgilendirmeleri yaptı. Karayolları ağaçlandırması ve damga konusundaki hassasiyetini dile getirdi. Bal ormanları ve mesire yerlerinin takibi konusunda direktifler verdi.

Çalışmalarından dolayı memnuniyetini dile getiren Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, “Şunu bileceğiz; bu günümüz dünümüze denk olmayacak, bugün dünden, yarın da bugünden iyi olacak.” dedi.​

27.11.2018

Paylaş: