Skip Ribbon Commands
Skip to main content

14. e-Türkiye (e-TR) Ödüllerinde Genel Müdürlüğümüz 2 Ödül Birden Aldı

Türk Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen “14. e-Türkiye (eTR) Ödülleri”, 10 Mayıs 2017 tarihinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan İsmail Kahraman’ ın himayelerinde TBMM Tören Salonu’ nda gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. 

"Kamudan Vatandaşa e-Hizmetler", "Kamudan İş Dünyasına e-Hizmetler", "Kamudan Kamuya e-Hizmetler" ve "Yerel Yönetimler" kategorilerinde toplam 24 proje finalde yarıştı.

Ödül töreninde, açılış konuşmalarının ardından 16 kişiden oluşan jürinin yapmış olduğu elektronik oylama sonucunda ödül alan projeler belirlendi.

Genel Müdürlüğümüz de " Orman Yangılarını Havadan İzleme,  Değerlendirme ve Yönetme    Platformu Projesi (ORDEP)” " projesiyle yarışmaya katıldı ve "Kamudan Kamuya e-Hizmetler" dalında birinci oldu.

 Ayrıca Genel Müdürlüğümüzün " Orman Yangınları Yöneticileri Eğitim ve Test Simülatörü (OYMES)” projesi,  eDevlet uygulamaları ile örnek olan veya örnek teşkil edebilecek uygulamalara verilen  “eTR Yürütme Kurulu Özel Ödülü” ne layık görüldü.

Ödülleri, Orman Genel Müdürümüz adına Genel Müdür Yardımcımız Zekeriya Mere aldı. 

10.05.2017

Paylaş: