Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Bakanımız ve Genel Müdürümüz İzmir Bergama’ da “Toplu Temel Atma ve Açılış” Merasimine Katıldı.

İzmir Bergama’da 206 milyon TL yatırım bedelli 12 tesisin temel atma ve açılış merasimi yapıldı.

31.05.2018 Perşembe saat 01.00'de, başlayan programa, Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Vali Erol Ayyıldız, Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer, Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

 

Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu konuşmalarında “Bakanlığımız tarafından İzmir'e 77 milyar TL'lik yatırım yapıldığını, bugün ki merasimle de 206 milyon TL'lik yatırımın gerçekleştirileceğini söyledi. Sayın Bakanımız Bergama ilçesinde oluşturulan bal ormanına Şehit Polis Memuru Ömer Fethi Seki’nin ismini verdiklerini de sözlerine ekledi.

 

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’de ”orman köylüsünün kalkınmasında, köyden şehre  göçe engel olma anlamında büyük başarılara imza attıklarını belirtti. Gelir getirici tür ağaçlandırması yapıyoruz, 3 yıl bakımlarını biz yapıyoruz. Çalışmalarımızı yaparken aynı zamanda köylülerimizi desteklemek için kredi imkânları da sağlıyoruz. Bu anlamda bize her konuda güç ve destek veren, yanımızda olan Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’na sonsuz şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi. 


Merasimin ardından Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu ve beraberindeki heyet, alanda etkinliğe katılanlarla sahur yaptı.

 

31.05.2018

Paylaş: