Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Bakanımız ve Genel Müdürümüz Manisa Alaşehir de “Toplu Temel Atma ve Açılış” Merasimine Katıldı

 

Manisa Alaşehir’de 99 milyon TL yatırım bedelli 7 tesisin temel atma ve açılış merasimi yapıldı.

31.05.2018 Perşembe saat 19.00’da, başlayan programa, Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa milletvekilileri Murat Baybatur ve İsmail Bilen, Alaşehir Belediye Başkanı Ali Uçak, Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Doğa ve Milli Parklar Genel Müdürü Nurettin Taş, Meteoroloji Genel Müdürü İsmail Güneş, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Bakanımız konuşmasında “son 15 yılda Orman Su ve İşler Bakanlığı olarak Manisa’da 2 milyar 200 milyon TL yatırım yaptık. Ayrıca 86 milyon fidanı toprakla buluşturduk. 4 şehir ormanı, 7 bal ormanı ve 13 mesire yeri tesis ettik. Orman köylülerimiz için yeni gelir kapıları açtık” dedi.

 

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’de “2017 yılında orman köylüsüne 46 milyon TL destek sağladıklarını, 3 yıl bakımları orman teşkilatınca yapılan gelir getirici tür ağaçlandırmasıyla da ayrıca orman köylüsüne destek olduklarını” belirtti.

Merasimin ardından Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu ve beraberindekiler, alanda etkinliğe katılanlarla iftar yaptı.

 

01.06.2018

Paylaş: