Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Bakanımız ve Genel Müdürümüz Erzurum’ da “Toplu Temel Atma ve Açılış” Merasimine Katıldı

 
​Erzurum’da 429 milyon TL yatırım bedelli 30 tesisin temel atma ve açılış merasimi yapıldı.
 

01.06.2018 tarihinde düzenlenen törene; Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Başbakan Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Recep Akdağ ve Orman Genel Müdürümüz Sayın Bekir Karacabey, Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, Erzurum Orman Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı. 

Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu konuşmasında “Erzurum’a 429 milyon lira tutarındaki 30 adet tesisin temelini attık. Ayrıca Bakanlık olarak Orman Köylülerimize kalkındırmak için “Gelir Getirici Tür Ağaçlandırması” yapıp halkımıza 49 yıllığına kullanım hakkını veriyoruz. “ dedi. 

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey konuşmasında ”Orman Genel Müdürlüğü olarak Erzurum’a yaptığımız tüm hizmetlerde ”İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla hareket ederek vatandaşlarımıza hizmet etmekteyiz. Şimdi ormanlarımızı kırsal kalkınmanın lokomotifi olarak kullanıyoruz. Ceviz, Badem, Mahlep gibi gelir getirici fidan türlerinden halkımıza dağıtarak ve ağaçlandırıp üç yıl bakımını yaparak 49 yıllığına vatandaşlarımıza  “Kullanım Tapularını” veriyoruz, vermeye de devam edeceğiz. Ağaçlandırmaya yaptığı desteklerden dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Başbakanımıza, Bakanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Merasimin ardından Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu ve beraberindeki heyet, alanda etkinliğe katılanlarla orköy sertifikası ve ücretsiz olarak 3000 bin adet Sarıçam, Ceviz, Badem ve Zerdali fidanı dağıtımı yapıldı.

04.06.2018

Paylaş: