Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Bakanımız ve Genel Müdürümüz Eskişehir’de

 

Eskişehir’de 62 milyon bedelli 8 tesisin temel atma merasimi Bakanımız ve Genel Müdürümüzün katılımı ile gerçekleştirildi.

03.06.2018 tarihinde Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı,  Prof. Dr. Emine Nur Günay, Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu konuşmalarında ”Ormancılıkta muhteşem işlere imza attık. Gelir Getirici Tür Ağaçlandırmaları yaparak orman köylümüze ek gelir sağlıyoruz. Orköy kredileri, Bal ormanları hepsi çok başarılı projeler. Ormanları kırsal kalkınmanın lokomotifi olarak kullanmaya başladık” dedi.

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’de “son 15 yılda 13 mesire yeri kuruldu. 8 adet bal üretim ormanı kurduk. Ülke genelinde bal üretiminde atış sağlayarak dünya ikinciliğine yükseldik.” dedi.

Merasimin ardından gelir getirici tür ve Orköy sertifikalarını dağıtımına geçildi. 4 bin adet fidan, 5 bin adet orman bitki çayı dağıtıldı.

04.06.2018

Paylaş: