Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Orman ve Su İşleri Bakanımız ve Genel Müdürümüz Bilecik’te

Bilecik’te 117 milyon TL yatırım bedelli 17 tesisin temel atma ve açılış merasimi yapıldı.

Bilecik’te düzenlen açılış merasime Orman Ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Orman Bölge Müdürü Yalçın Akın, İl Protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bilecik Valiliğinde Basın mensupları ile bir araya gelerek 12 milyon yatırım yapıldığını Bilecik’te bugüne kadar 2 şehir ormanı, 11 mesire yeri ve 3 bal ormanı kurulduğunu, talep olması halinde marka oluşturmak kaydı ile özellikli ve sertifikalı bal yetiştirmek üzere yeni bal ormanı kurulması talimatını verdi.

Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey konuşmasında; “Bilecik’te Ağaçlandırma ve Erozyonla Mücadele çalışmaları ile 13 milyon fidanın toprakla buluşturulduğunu, Bilecik’te % 55 olan orman alanının daha da artırılmasının hedeflendiğini,bal üretimini teşvik etmek ve bal üretimini artırmak için bal ormanları kurulduğunu, , talep olması halinde % 20 si hibe olmak üzere arı verildiğini ayrıca ekonomik ve sosyal projelere ORKÖY kredileri verildiğini tüm çalışmalar ile orman köylüsüne 710 milyon gelir sağlandığını​ belirtti.

Merasimin ardından 5800 adet fidan​, gelir getirici tür ve Orköy sertifikaları dağıtıldı.

05.06.2018

Paylaş: