Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Bakanımız ve Genel Müdürümüz Diyarbakır’ da

 

​Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey 1 Milyar 70 Milyon tutarında 10 yatırımın Temel Atma Töreni için Diyarbakır’ a gitti.

Programın ilk bölümünde İl Valiliğinde basın toplantısı yapıldı ve ardından Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret edildi. 

Diyarbakır’ da düzenlenen törene ; Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzel, Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, İl  Milletvekilleri, Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, DSİ, Doğa Koruma ve Milli Parklar ve Meteoroloji Genel Müdürleri, Bakanlık Bölge Müdürleri, İl protokolü ve vatandaşlar katıldı.

Orman Bakanımız Sn. Eroğlu konuşmasında; Diyarbakır’a  verdikleri önemi belirterek temeli atılacak tesislerin hayırlı olmasını diledi. Son 15 yılda Diyarbakır’a en çok yatırımı Orman ve Su İşleri Bakanlığının yaptığını, Diyarbakır’da Bozuk ormanlardaki Menengiçlerin aşılanarak orman köylülerimize ve yöreye büyük ekonomik katkı sağlanacağını, geçen yıl aşı yapılan 55 bin menengiç ağacına ilaveten bu yıl 720 bin menengiç aşılanaçağının müjdesini verdi. 

Diyarbakır ili Çınar İlçesi Yarımkaş Mahallesinde aşı yapılan Menengiç ağaçlarının  kura ile köylülere dağıtımı ve Çüngüş İlçesi Oyuklu Mahallesi ile Çermik İlçesi Kuyu Mahallesinde Orköy kredilerinden faydalanan köylülere sertifika dağıtımı yapıldı. 

Daha sonra 2000 adet Çam, 1000 adet Fıstık ve 1000 adet ceviz olmak üzere toplam 4000 adet fidan bedelsiz olarak dağıtımı etkinliği yapılarak, hatıra fidanı dikimiyle tören son buldu. 

08.06.2018

Paylaş: