Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Bakanımız ve Genel Müdürümüz Gaziantep’ te

Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu ve Orman Genel Müdürümüz  Bekir Karacabey temel atma ve açılış töreni için Gaziantep iline gitti.

Düzenlenen törene; Orman ve İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey  ve vatandaşlar katıldı.

Temel atma töreninde konuşan Orman ve İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr Veysel Eroğlu; ” Gaziantep ilimize yatırımlarımız devam ediyor, ağaçlandırma çalışmalarımız hızla sürüyor. Okul bahçelerimizi, ibadethanelerimizi ağaçlandırıyoruz. Gelir getirici tür ağaçlandırması yapıyoruz. Orköy Kredi desteği veriyoruz. Bugün burada Gelir getirici tür ağaçlandırması kapsamında Gaziantep İli Hasanoğlu Mahallemizde 162 dekar alanda dikilen 6500 badem fidanı için kura çekerek  hak sahiplerine ve Orköy Kredi sertifikalarını vereceğiz.” dedi.

Konuşmaların ardında Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından köylülerimizi desteklemek için verilen Orköy kredi desteği alan köylülerimize sertifikaları ile orman köylümüze dağıtılan gelir getirici tür ve ağaçlandırmalarının sertifika dağıtım töreni yapıldı.

Törenin ardından Bölge Müdürlüğümüzce vatandaşlarımıza ücretsiz olarak 5000 adet fidan dağıtıldı. Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu  ve İl Protokolü törenin ardından Gaziantep çarşı esnafını ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlara fidan ile orman çayı dağıttı.

11.06.2018

Paylaş: