Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Bakanımız ve Genel Müdürümüz Kilis’ te Temel Atma ve Açılış Törenine Katıldı

 

Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu ve Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey Bakanlığımız tarafından 138 milyon liraya mal olacak olan Kilis ilimize kazandırılacak 4 tesisin toplu temel atma ve açılışı ile Orman köylülerine kullandırılan gelir getirici tür ile ORKÖY kredi sertifikaları dağıtımı töreni için Kilis’ e gitti.

Temel atma Töreninde Konuşan Orman Genel Müdürümüz Bekir Karacabey;” Kilis iline Orman Genel Müdürlüğü olarak birçok yatırım yapıyoruz. Kilis ilimiz ağaçlandırma çalışmalarımız hızla devam ediyor. Sadece ormanlar değil, okul bahçeleri, hastaneler, ibadethaneler kara yollarımınız kenarlarını ağaçlandırıyoruz. Ayrıca Gelir getirici tür ağaçlandırması ile vatandaşlarımız destek olmaya devam ediyoruz. Sayın bakanımız bugün Kilis ilimiz  Acar Köyünde 150 dekar alanda yapılan ve 5.000 zeytin fidanı dikilen gelir getirici tür ağaçlandırmasında hak sahiplerine sertifikalarını verecek.” dedi.

Orman ve İşleri bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu; ” Kilis Bizim için çok önemli Kilis ilimize büyük yatırımlar yapıyoruz. Kilis’ de Orman Genel Müdürlüğümüz  Resul Osman dağına Resul Osman Mesire Alanını yaparak Kilis’e güzel bir dinlenme alanı oluşturdu. Kilis ilimize yatırımlarımız devam ediyor, gelir getirici tür ağaçlandırması yapıyoruz bu ağaçlandırmalarda dikilen zeytinlerimizin  3 yıl bakımını biz yapacağız. Daha sonra geliri vatandaşlarımızın olması için onlara tahsis edeceğiz. Ayrıca Kilis İlimize bal ormanı kurarak arıcılarımızın yanında olacağız. Bal Ormanımız Resul Osman dağında kurulacak  bu balımızın adı “Resul Osman Balı” olsun ve böyle bir markamız olsun “dedi.

Konuşmaların ardında Orman Genel Müdürlüğümüz tarafından köylülerimizi desteklemek için verilen Orköy kredi desteği alan köylülerimize sertifikaları ile orman köylümüze dağıtılan gelir getirici tür ve ağaçlandırmalarının sertifika dağıtım töreni yapıldı.

Törenin ardından Bölge Müdürlüğümüzce vatandaşlarımıza ücretsiz olarak 5000 adet fidan dağıtıldı.

 

11.06.2018

Paylaş: