Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Genel Müdürümüz Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünde İncelemelerde Bulundu

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey, Sapanca İlçesindeki özel Arifiye Fidancılık’ ta inceleme yaparak, fidan üretim teknikleri ve üretilen türler konusunda bilgi aldı. Sapanca Fidan Borsa binası inşaatında incelemelerde bulundu. Daha sonra; Genel Müdürümüz Bekir Karacabey Başkanlığında; SAKARYABİR Yönetim Kurulu fidan üreticilerinin katılımları ile düzenlenen toplantıda fidan borsası işletim modeli ile fidan üreticilerinin beklentileri ele alındı.

İzmit Maşukiye dere boyundaki mesire yerleri gezilerek incelemelerde bulunuldu.

Genel Müdürümüz, Gölcük Orman İşletme Müdürlüğü Suadiye Orman İşletme Şefliği 15’nolu bölmedeki kestane direk ve çubuk işletme sınıfı sahalarında incelemelerde bulundu, Kestane sahalarının entansif işletilmesinin ve bambu sektöründeki ithalata bağımlılığın yerli üretimler ile azaltılmasının önemini vurguladı. Gölcük Suadiye Şefliğindeki sağlık turizminde Türkiye lideri olmaya aday Doğan Tepe A tipi mesire yerinde incelemelerde bulundu. Devamında da Gölcük Yuvacık İşletme Şefliğindeki Diriliş Kampı A tipi mesire yeri incelendi.

Aytepe Ormancılık Eğitim ve Tanıtım Ünitesi açılışı gerçekleştirildi.

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünde olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdürümüz Bekir Karacabey; Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünde sürdürülen ormancılık çalışmalarını ziyadesiyle beğendiğini ifade etti. Aytepe Ormancılık Eğitim ve Tanıtım Ünitesi yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Eğitim ünitesinin gezilmesinin ardından günün anısına fidan dikimi yapıldı.

01.09.2018

Paylaş: