Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Özel Ağaçlandırma Uygulamaları ile İlgili Toplantı Tarafların Katılımı ile Gerçekleşti

 

Genel Müdürlüğümüzce 1984 yılından bu yana çalışmaları yürütülen özel ağaçlandırma uygulamalarında gelişen süreç, karşılaşılan sorunlar, çözümleri ve önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmaların gündem edildiği toplantı, proje uygulayıcıları ve ilgili bütün tarafların katılımıyla gerçekleşti.

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey’in başkanlığında yapılan toplantıya; Bakan danışmanı Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Fidan, Genel Müdür Yardımcımız Mehmet Çelik ile ilgili Daire başkanları katıldı.

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey yaptığı konuşmasında; “Orman Genel Müdürlüğü olarak en önemli görevlerimizden biri de ormanların geliştirilmesi ve genişletilmesine yönelik faaliyetler kapsamında ağaçlandırma çalışmalarıdır. Ağaçlandırma çalışmalarımıza, özel sektöründe katkıda bulunması bizler için çok önemli. Bu konuda proje sahipleri lehine her türlü iyileştirmelerin destekçisi olacağız. Mevzuat bir işi  daha kolay ve uygulanabilir kılmak için olmalı bu anlamda bu toplantıya katılan her bir kişinin görüşünü çok önemsiyoruz ve dikkate alacağız.

Bu anlamda bu toplantının çok anlamlı olduğunu düşünüyorum. Endüstriyel ağaçlandırmalar ve bu konuda özel sektörün de bu işin daha fazla içinde olmasını arzu ediyoruz. Bugün ülkemiz yılda 1 milyar dolarlık odun hammaddesi ithalatı yapıyor. Bizlerin bu konuda sorumluluğu olduğunu düşünüyor, gerek kamu olarak gerekse özel sektör olarak sizlerin de katkılarıyla önümüzdeki kısa zaman diliminde odun hammaddesi ithal eden bir ülke konumundan, odun hammaddesi ihraç eden bir ülke konumuna gelmeyi planlıyoruz. Toplantının bütün taraflar için faydalı olacağı kanaatiyle katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” dedi.

28.11.2018

Paylaş: