Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Kâğıt ve Karton Sektörünün Geleceği Toplantısı Düzenlendi

Kağıt ve Karton Sektörünün dünü, bugünü ve geleceği toplantısı 08.04.2019 tarihinde OGM Söğütözü yerleşkesi toplantı salonunda tarafların katılımıyla yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasında Genel Müdürümüz Bekir Karacabey “ Orman Genel Müdürlüğü olarak ormancılık sektörünün kağıt üretimindeki cari açık payının azaltılmasına yönelik tedbirler alarak bunları uygulamaktayız. Yılda 18 milyon m3 endüstriyel plantasyonlarla servet elde etmeyi planladık. Sektör hangi tür kâğıt ve ne kadar üretileceğine karar verirse, bizde hangi ağaç türünden ne kadar üreteceğimizi planlayabiliriz. Sektörün iki büyük sıkıntısı mevcuttur. Bunlar hammadde tedariki ve yatırım maliyetleridir. Bizler hammadde tedarikinde istenilen taahhütleri verebiliriz.” dedi.

Toplantıya Hazine ve Maliye Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yetkilileri ile Sektör Temsilcileri katıldı. Katılımcıların her birinin görüşleri alınarak bu görüşler doğrultusunda uygulamaya geçilmesi kararı alınmıştır.

09.04.2019

Paylaş: