Skip Ribbon Commands
Skip to main content

180. Yıl Futbol Turnuvasının Şampiyonu Belli oldu

Genel Müdürlüğümüzün “180. Kuruluş Yılı Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen futbol turnuvası final maçları, seyircilerin coşkulu tezahüratları eşliğinde çekişmeli bir şekilde tamamlandı.

Final maçlarını; Tarım ve Orman Bakan Yardımcımız Fatih Metin, Milletvekilleri, Genel Müdür Yardımcılarımız Şahin Aybal, Hayati Özgür, Mustafa Özkaya ve Mehmet Çelik, Daire Başkanlarımız, Bölge Müdürlerimiz, Orman Mühendisleri Odası Genel Başkanı Hasan Türkyılmaz, TOÇ BİR-SEN Yönetim Kurulu Üyeleri, ÖZ ORMAN-İŞ Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, ve çok sayıda seyirci izledi.

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünden Kütahya Ehrami Gücü ile Muğla Orman Bölge Müdürlüğünden Menteşeoğulları arasında oynanan maçta Menteşeoğulları 3-2 galip gelerek turnuvayı üçüncü olarak tamamladı.

TBMM Spor ile OGM Spor arasındaki Süper Lig Hakemi Yaşar Kemal Uğurlu' nun yönettiği şöhretler maçının ilk yarısı 0-0 sonuçlandı. İkinci yarıda Genel Müdür Yardımcımız Mustafa Özkaya’ nın attığı gole İstanbul Milletvekili Ali Sarıkaya cevap verdi. Çekişmeli geçen maçın son dakikalarında TBMM Spor Giresun Milletvekili Adem Tatlı’ nın bulduğu gol ile karşılaşmayı 2-1 kazandı.

 

Final maçı öncesinde Ankara Seymenler Halk Oyunları Ekibinin gösterisi seyirciler tarafından büyük bir beğeni ile izlendi.

 

Final müsabakasında ise Bolu Orman Bölge Müdürlüğünden Mudurnu Abant, Sakarya Orman Bölge Müdürlüğünden Akyazı Hendek Spor ile yapmış olduğu karşılaşmayı 3-0 kazanarak turnuvanın şampiyonu oldu.

 

Şampiyon olan Mudurnu Abant takımı kupa ve plaketlerini Bakan Yardımcımız Fatih Metin, İkinci olan Akyazı Hendek Spor takımı kupa ve plaketlerini Genel Müdür Yardımcımız Mustafa Özkaya, üçüncü olan Menteşeoğulları takımı kupa ve plaketlerini ÖZ ORMAN-İŞ Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan elinden aldı.

 

Strateji Geliştirme Dairesi Eski Başkan Yardımcısı Merhum Cemil Demirci’ nin anısına verilen plaketi eşi Ebru Demirci aldı.

 

Turnuvada en centilmen takım Kütahya Ehrami Gücü, Gol Kralı da Mudurnu Abant takımından Hasan Yağmur oldu.


Turnuva Orman Genel Müdürlüğü merkez birimlerimiz ve 28 Orman Bölge Müdürlüğümüzün katılımı ile gerçekleştirilmiş olup turnuvamıza 193 takım katılmıştır.​

02.05.2019

Paylaş: