Skip Ribbon Commands
Skip to main content

“180. Yılında Türkiye’nin Ormanları” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Türkiye Ormanları Yarışma Dizisinin beşincisi olan “180. Yılında Türkiye’nin Ormanları” temalı ulusal fotoğraf yarışması sonuçlandı.

            Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından, Küresel Çevre Fonu (GEF) finansal desteğiyle, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde yürütülmekte olan, Akdeniz Ormanları Entegre Yönetim Projesi kapsamında, “Türkiye Ormanları Yarışma Dizisinin” beşincisi olan “180. Yılında Türkiye’nin Ormanları” temalı ulusal fotoğraf yarışması 1112 katılımcı tarafından gönderilen 3829 eserin değerlendirilmesi ile tamamlandı. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu onaylı bu yarışmada birincilik ikincilik üçüncülük alan eserlerin yanı sıra 5 (beş) eser mansiyon ve 50 (elli) eser de sergileme ödülüne layık görüldü. 

 

            Jüri değerlendirmesine göre;

            Erdem Arif YİĞİT birincilik ödülüne,

            Kemalettin CENGİZ ikincilik ödülüne,

            Ali CAN üçüncülük ödülüne layık görüldü.

 

            Ödül töreni ve fotoğraf sergisi ise Genel Müdürlüğümüz tarafından 12-16 Haziran 2019 tarihlerinde kurumumuz yerleşkesinde düzenlenecek olan TORSEB (Türkiye Ormancılık Sektörü Buluşması) fuar etkinliğinin ilk gününde gerçekleştirilecektir. Tüm personelimizin davetli olduğunu hatırlatırken yarışmaya katılan tüm fotoğraf severlere teşekkür eder, ödül alan eser sahiplerini tebrik ederiz.

 

Yarışma sonuçlarına erişim için tıklayınız…            

Yarışma Sonuç Sayfası:

https://www.tfsf.org.tr/yarisma_detay.asp?ID=825

27.05.2019

Paylaş: