Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Genel Müdürümüz Almanya, Belçika ve Hollanda’da Fidancılık Sektörü Temsilcilerini Ziyaret Etti

Genel Müdürümüz Bekir Karacabey ve beraberindeki heyet Almanya, Belçika ve Hollanda’da fidancılık sektörünün üretim, üretici birliklerinin yapısı, pazarlama ve dağıtım hususlarını yerinde inceledi.

Hollanda’nın  ‘Royal Flora Holland’ mezat alanında ürünlerin günlük olarak mezata gelişi, sergilenmesi, borsa işlemlerinin yapılması ve ürünlerin sevkiyatı incelenmiş olup, ‘Twente Plant’ mezat alanında ise şirkete bağlı üretici  ve kooperatiflerin ürünleri sergileme alanı, ürünlerin  toptan ve perakende satışı ile ilgili istişarelerde bulunulmuştur.

Belçika ve Almanya’da özel sektöre ait fidanlıklarda ise tohum ve fidanların uzun süreli saklandığı tohum stok merkezleri, çıplak köklü fidan üretim ve sevkiyatı, aşılı ibreli fidan üretiminin yanı sıra boylu, kaplı ve repikajlı ibreli ve yapraklı fidan üretim alanları yerinde görüldü.

Yapılan ziyaretlerde faydalı olabileceği düşünülen fidancılık uygulamaları ile ilgili istişarelerde bulunulmuş olup, ülkemizde uygulanabilirliği açısından çalışmalar yapılması hususunda Genel Müdürümüz tarafından gerekli talimatlar verilmiştir. 

03.02.2020

Paylaş: