Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Yıllık Enerji Tüketimimizin Yüzde 40 ını Güneş Enerji Santrali Karşılayacak

Güneş, en önemli temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarındandır. Ülkemiz ise bulunduğu coğrafi konum bakımından, güneş enerjisi potansiyeli ile diğer birçok ülkeye kıyasla oldukça avantajlı konumdadır. Bu sebeple, hem düşük maliyetli hem de oldukça verimli bir enerji kaynağı olan güneş enerjisinden faydalanma çalışmaları ülkemizde giderek yaygınlaşmaktadır.


Orman Genel Müdürlüğü tarafından, bir yandan en büyük doğal zenginliklerimiz olan ormanlarımız korunurken, diğer yandan ise doğaya zarar vermeyen ve çevre dostu yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı konusunda yoğun çaba sarf edilmektedir. Bu maksatla Genel Müdürlüğümüz Ana Hizmet Binasındaki elektrik ihtiyacımızı güneş enerjisinden sağlamak için yürüttüğümüz çalışmalar tamamlanmıştır. Tesisi tamamlanan güneş enerji santrali ile hizmet binamızdaki yıllık enerji tüketiminin yaklaşık %40’ını güneş enerjisinden karşılamak amaçlanmıştır.


Genel Müdürlüğümüzün tüm birimlerinde temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırmak amacı ile çalışmalar devam etmektedir.

10.02.2020

Paylaş: