Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Sayın Bakanımız Isparta Sektör Buluşma Toplantısına Katıldı

Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli, Bakan Yardımcımız Sayın Akif Özkaldı ve Genel Müdürümüz Bekir Karacabey bir dizi temaslarda bulunmak üzere Isparta’ya ziyarette bulundular.

Isparta Ticaret Odasında icra edilen program kurumların tanıtım film gösterileri ile başlamış olup, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Senato üyeleri tarafından Sayın Bakanımıza “Fahri Doktora” payesi takdim edilmesi ile devam etmiştir.

Programın ikinci kısmında ise Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren sektör temsilcileriyle toplantı yapılmıştır. Programda konuşan Bakan Pakdemirli, Türkiye'nin orman varlığını artıran nadir ülkelerden biri olduğunu belirterek “Orman yangınlarına müdahale süresini 40 dakikalardan 12 dakikaya indirdik. Bu süreyi 2023'ten önce 10 dakikanın altına çekmeyi hedefliyoruz” dedi. Konuşmasının devamında Bakanlığın yürüttüğü çalışmalarından bahsetmiş ve Isparta ilinde 2020 yılında uygulanacak projelerle ilgili de müjdeler vermiştir.

Karşılıklı olarak soru cevap yöntemiyle uygulamalar, sorunlar ve çözüm önerilerinin değerlendirilmesinin ardından toplantı sona ermiştir.
 

10.03.2020

Paylaş: