Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Amasya “12 Haziran 1919” Onur ve Gurur Gününü Coşkuyla Kutluyor

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 12 Haziran 1919’da Amasya’ya gelişinde halk tarafından Cülustepe’de karşılanması, her yıl  Yavuz Selim Meydanına kadar süren yürüyüşle tekrarlanarak Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali  etkinlikleriyle 12-22 Haziran tarihleri arasında coşkuyla  kutlanıyor.

Vali Dr. Osman Varol başkanlığında Garnizon Komutanı Kurmay Albay Zafer Uğur, Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in katılımıyla Orman Bölge Müdürlüğümüz ve diğer  kurumlar tarafından oluşturulan kortejlerle Cülustepe’den başlatılan yürüyüş tören alanı girişinde halk tarafından coşkuyla karşılandı.

Yavuz Selim Meydanında gerçekleşen tören  Atatürk Anıtına çelenk konulması saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Törende konuşan Vali Dr. Osman Varol“12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Etkinlikleri” süresince vatandaşlarımızın ev ve iş yerlerini, cadde ve sokakları bağımsızlığımızın sembolü olan Bayrağımızla donatmalarının anlamı, bu önemli günlerde çok daha büyük olacaktır.

12 – 22 Haziran 2018 tarihleri arasında kutlayacağımız bu anlamlı günün 99. yıldönümünde Amasyalılar ile yerli ve yabancı misafirlerimizin büyük ilgi göstereceğini düşündüğümüz etkinliklerimize herkesi davet ederken, tüm Amasyalıların bu onur gününü kutluyor, sevgi ve saygılarını sunarak konuşmasını tamamladı.

Öğrenciler tarafından halk oyunları gösterileri seyircilerin ve vatandaşların ilgi ve beğenisine sunuldu.

Gösterilerin ardından Orman          Bölge Müdürlüğümüz Yangın ilk müdahale araçları ve Alev avcıları ile diğer kurumlar tarafından oluşturulan kortejlerin geçişinde renkli anlar yaşanırken; Okulların, kamu kurumlarının, esnaf teşkilatlarının, gazilerin ve halkımızın geçişinin ardından tören sona erdi.

 

12.06.2018

Paylaş: