Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Orköy İle Vatandaşlarımızın Yanındayız

Hatay ile Kırıkhan İlçesinde 2017 yılında 48 aileye süt sığırcılığı, 10 aileye süt koyunculuğu olmak üzere 58 aileye 1 milyon 176 bin 799 lira kredi desteği verildi.  Aldıkları destekle geçimleri kolaylaşan köylüler, hem ülke ekonomisine hem de aile bütçesine katkıda bulunmanın mutluluğunu yaşıyor.

Antakya Orman İşletme Müdürü Abidin Varışlı da ilk 1 yıl ödemesiz 6 yılda ödeme imkanı sunulan kredinin yüzde 20'sinin hibe edildiğini söyledi.

Orköy kredilerin faizsiz olduğunu, bu açıdan vatandaşların sıkıntı çekmeden ödeme yapabildiklerini ifade eden Varışlı, "Kredilerle ilgili çiftçilerimizden olumlu görüşler aldık. ORKÖY kredisi ile orman köylülerimizin yaşam alanlarında üretime katkıda bulunmalarına destek oluyoruz. Orman Köylülerimize verilecek krediler belirleniyor ve o yılın programı dahilinde tespit edilen köylere öncesinde gidilerek köyde Orköy Kredisi hakkında  ilan ve tanıtım çalışmaları yapılıyor ve kredi zamanı adiline bir şekilde vatandaşlara kredi tahsisi yapılıyor. İşletme Müdürlüğümüz Kırıkhan İşletme Şefliğimizde 2017 yılında 58 orman köylüsü ailemize 1 milyon 176 bin 799 lira Orköy Kredisi verildi. 2018 yılında Süt Sığırcılığı kapsamında 10 ailemize 220.000,00 TL Orköy kredi desteği sağlayarak vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırmaya çalışıyoruz "dedi.

Kurtlusarımazı köyünden Yaşar Güngör’ün eşi Hatice Güngör  ise "Geçimimizi hayvancılık yaparak sağlıyoruz, Başka yapacak işimiz yok, Ailemin geçimini sağlamakta zorlanıyordum, Orman Genel Müdürlüğü tarafından ORKÖY destekli 30 koyun ile bir koç kredisi verildi, Çok memnunuz, Orman Bölge Müdürlüğü ve Devletimizden Allah razı olsun." dedi.

Kurtlusarımazı köyünde yaşayan Kemal Kara’da”  Orman köylüsü olarak burada tarım yapacağımız alan yok sadece hayvancılıkla geçiniyoruz, Orköy kredisi ile 30 koyun 1 koç aldık bunlar yavruladılar ve çoğalıyorlar, Bu hayvanları almamız  geçimize katkı sağladı. " diye konuştu.

10.07.2018

Paylaş: