Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

Orman Yangın Helikopteri Göreve Başladı..

Orman Genel Müdürlüğümüzce kiralanarak Karabük İşletme Müdürlüğü Cemaller Orman Deposunda konuşlandırılan yangın söndürme helikopteri 09 Temmuz 2018 tarihinde görevine başladı.
 
Zonguldak Orman Bölge Müdür Yardımcısı Cevdet Çiçek, Koruma Şube Müdürü Muharrem Koç ve Karabük İşletme Müdürü Rıfat Ataş uçuş ekibini ziyaret etti. Ukrayna’dan gelen ekibe hoş geldiniz diyen Bölge Müdür Yardımcısı Cevdet Çiçek “Orman Yangınlarıyla mücadelede erken, etkili ve emniyetli müdahale çok önemli, Hedefimiz 15 dakikada yangına ilk müdahale edilmesi, Sizi ve ekibinizi tanımaktan memnun oldum, Bu hedefi gerçekleştireceğinize inanıyorum” dedi. 
 
Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğünde 08 Temmuz–29 Eylül arasında görev yapacak, çift motorlu, 8 kişi taşıma kapasiteli  KA-32 yangın söndürme helikopteri  2.500 lt su kapasiteli olan bambisi ile yangına müdahale edecek.  1 Pilot, 2 Yardımcı Pilot, 1 Türk Pilot ve 2 teknisyenden oluşan 6  kişilik uçuş ekibine Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Karabük Orman İşletme Müdürlüğünden dönüşümlü olarak iki mühendis eşlik ediyor. 
 

11.07.2018

Paylaş: