Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

​İş Sağlığı ve Güvenliği İçin Eğitim Şart

Tarım ve Ormancılık Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim Projesi’ kapsamında  düzenlenen eğitim semineri Amasya Orman Bölge Müdürlüğünde yapıldı.

Öz Orman-İş Sendikası tarafından gerçekleştirilen eğitim seminerleri Amasya Belediyesi kültür merkezinde yapılan eğitim seminerine Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Şakir Güneri, Öz Orman İş Genel Sekreter Yrd. Mehmet Çetin İŞKUR Müdürü Osman Yılmaz, SGK İl müdürü Nurcan Yurt Şenel, Amasya Orman İşletme Müdürü Uğur Tamer Çelik, Öz Orman İş Sendikası Şube Başkanı Ramazan Şahin ile  çalışanlar katıldılar.

Seminerin açılış konuşmalarında; İş Sağlığı ve Güvenliği için öncelikle eğitimin şart olduğunu ‘Tarım ve Ormancılık Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi Projesi’ çerçevesinde planlanan eğitim seminerlerinin toplam 10 ilde planlandığını, iş kazalarına karşı eğitimli ve bilinçli olmanın kaza risklerini önlediğini onun için   eğitimin tarım ve orman işçi ve çalışanlarına  çok faydalı olacağına vurgu yapılarak kaza ve beladan uzak hayırlı çalışmalar dilekleriyle eğitime başlandı.

Eğitimde Öz Orman-İş Sendikası Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Çetin 'Tarım ve Ormancılık Sektöründe İş Kazaları ve Meslek Hastalıkları' Öz Orman-İş Avukatı Ömer Bilgi 'Yasalar Açısından İş Sağlığı ve Güvenliğinde Tarafların Sorumlulukları', İletişimci Gazi Dilmen 'İş Sağlığı ve Güvenliğinin Oluşumunda Medya ve İletişim', Mali Müşavir Osman Aslan 'İş Sağlığı ve Güvenliği Tedbirleri Bir Maliyet mi?' İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Dilan Atalay 'Tarım ve Ormancılıkta İş Sağlığı ve Güvenliği' konularını birer sunum eşliğinde anlatıldı.​

09.08.2018

Paylaş: