Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Tokat'ta Fidanlar Fidanları Toprağına Kavuşturdu

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayesinde 81 ilde eş zamanlı olarak, tüm ilkokul ve ortaokullardaki öğrencilerin katılımıyla başlatılan "Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor" projesiyle, Tokat’ta da her öğrencinin kendi adına bir fidanı olması ve bu fidanla beraber evlatlarımızın da büyüyerek, gelişmesi hedefleniyor.

 

Geleceğin teminatı olan çocuklarımıza tabiata ve çevreye sahip çıkma bilincini de aşılayacak olan proje ile ilimiz organize sanayi bölgesinde fidanlar toprakla buluştu.

 

Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı. Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Amasya Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbağ yaptı. Akabinde öğrenciler orman ve ağaç konulu şiirler okudular.

 

Programda konuşan Vali Balcı, ‘Vatan topraklarını sevmek, vatan topraklarının imarı, ihyası ve inşası ile gerçekleşir. Bunun en önemli yollarından biri de vatan topraklarını korumak ağaçlarla fidanlarla buluşturmaktır. Bu yüzden bu ve buna benzer projeler çok anlamlı ve önemlidir. Gücümüz ve kapasitemiz yettiği sürece bütün alanları orman fidanları ile donatacaklarını, Çocukların da birer fidan olduğunu,  başarılı bir nesil için eğitime her zaman gerekli desteğin verileceğini kaydederek, bu ve buna benzer projelerin memleketimize, milletimize hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

 

Milli Eğitim Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğünce yapılan işbirliği çerçevesinde  Bedestenlioğlu Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleştirilen etkinlikte, 1050 adet toros sediri, 30 adet saksılı mavi servi, 10 adet himalaya sediri  ve 10  adette kara servi olmak üzere toplam 1100 fidan toprakla buluştu.

 

Etkinliğe Vali Dr. Ozan Balcı’nın yanı sıra, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı Albay Rıfat Dönel, Vali Yardımcısı Mehmet Sülün, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, Orman Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Demirbağ, protokol mensupları, öğrenciler ve davetliler katıldı.

08.11.2018

Paylaş:

Ekler