Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Fidanlar Fidanlarla Büyüyor

 Tarım ve Orman Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında 22.10.2018 Tarihinde imzalanan "Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Ağaçlandırma İşbirliği Protokolü" kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilk ve ortaokullarda öğrenim gören yaklaşık 10 milyon öğrenci adına her ilde "Birlikte Büyüyoruz Ormanları" oluşturulması adına 06 Kasım 2018 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı ilk ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerin katılımıyla, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde, 81 ilde eş zamanlı fidan dikim etkinlikleri düzenlenerek Ormanların Geleceği Fidanlarla Ülkemizin Geleceği Fidanların buluşturuldu.

Söz konusu protokol gereği Bölgemizde; Denizli İlimizde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte Denizli Merkez ile Acıpayam ve Çameli İlçelerinde fidan dikim düzenlendi. Denizli’de Karakurt Gölbaşı Mahallesinde 2018 Mayıs ayı içerisinde yanan ormanlık alanda yapılan törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ali Değirmenci, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin Başgün, Denizli Orman Bölge Müdürü Mustafa Korucu ve il protokolü katıldı. Acıpayam ve Çameli’deki törenler ise Acıpayam – Çameli Karayolunda yapıldı.

Uşak ilindeki tören ise Uşak Valisi Funda Kocabıyık ve İl Protokolü ile değişik okullardan gelen öğrencilerle vatandaşların  katılımları  ile 06 Kasım 2018 tarihinde Kızılcasöğüt Köyü mevkiinde gerçekleştirildi.

Söz konusu protokol kapsamında bu yıl Denizli’de 120 bin, Uşak’ta ise 7 bin 500 fidan dikilecektir.

08.11.2018

Paylaş: