Skip Ribbon Commands
Skip to main content

​Muğla Trüf Üretiminde Model Oldu

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde yürütülen trüf aşılı meşe fidan üretimi ve trüf ormanı oluşturma çalışmaları model oldu. Bu kapsamda İzmir ve Eskişehir Orman Bölge Müdürlüklerinden gelen heyet trüf üretim alanlarını yerinde gördü. 

Muğla Orman Bölge Müdürlüğünde geçtiğimiz yıllarda başlatılan trüf aşılı meşe fidanı üretimi ile trüf ormanı oluşturma çalışmaları diğer orman bölge müdürlükleri için model oldu. Bu kapsamda İzmir ve Eskişehir Orman Bölge Müdürlüklerinde gelen teknik heyet trüf üretim çalışmalarını yerinde gördü. Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci, Muğla’da trüf mantarı üretimiyle geçtiğimiz yıllarda başlatılan çalışmalarda belli bir mesafe kat edildiğini belirterek, bu çalışmaların diğer bölge müdürlüklerine model olduğunu söyledi.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünden Bölge Müdürü Recep Temel ve Odun Dışı Ürünler Şube Müdürü Serkan Karakurt, İzmir Orman Bölge Müdürlüğünden Bölge Müdür Yardımcısı Nurban Yonar ve Odun Dışı Ürünler Şube Müdürü Zülal Totan ile İşletme Müdürü ve İşletme Şeflerinden oluşan heyet Muğla ve bölgesinde 3 gün süren inceleme programı gerçekleştirdi. Heyet Muğla ve yöresinde sürdürülen trüf aşılı meşe fidan üretimi ve trüf ormanı oluşturma çalışmalarını yerinde gördü çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Enver Demirci beraberinde Bölge Müdür yardımcısı Ahmet Dursun ve Odun Dışı Ürünler Şube Müdürü Yüksel Yanmadık İzmir ve Eskişehir heyetine eşlik etti.

06.12.2018

Paylaş: