Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Kumruyu Bize Misafir Eden Gideceği Günü de Takdir Etmiştir

Çorum Orman İşletme Müdürlüğü yürüttüğü Ormancılık faaliyetleriyle bölgesini ağaçlandırarak yeşillendirmenin yanında doğanın vazgeçilmez ev sahiplerinden olan kuş türlerinden  bir anne kumru ve yaşama gözlerini açacağı anı bekleyen iki kumru yumurtasına ev sahipliği yapıyor.

Mecitözü İşletme Şefi Hasan Ezber mesai başlangıcında odasına girdiğinde karşılaştığı davetsiz misafir kumru için; Yangında ilk kurtarılacakların bulunduğu dolabın üzerine yuvasını yaparak yumurtalarını bırakması belki de bir erken uyarıdır. Her durum ve şartta yaratanın bizleri karşılaştırdığı her şey kabulümüzdür. Bizler doğayı  koruyan, yeşillendiren ve  doğada bulunan canlıların yaşamları için ekolojik dengeyi gözeten bir Teşkilatın mensuplarıyız.

Kumru ve yumurtaları Allah’ ın  pencere aralığından yol göstererek odamıza gönderdiği  misafir ve yaşam emanettir.

Kumru, yumurtaları ve yumurtadan çıkacak yavruları için doğru adrese gelmiş   ve emin ellere kendisini emanet etmiştir. Kumru  ve 2 ad. yumurtasından çıkacak yavruları doğaya uçana kadar sınırsız olarak yeme içme ve barınma gibi tüm haklara sahiptir. Onlar hür hayvanlar.

“Onları bize misafir eden gideceği günü takdir etmiştir “dedi. 

10.06.2019

Paylaş: