Skip Ribbon Commands
Skip to main content

180.Yıl Resim ve Slogan Yarışması Ödül Töreni

Orman Genel Müdürlüğünün 180. Kuruluş Yılı nedeniyle, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile düzenlenen resim ve slogan yarışması sonuçlandı. Eskişehir ilinde dereceye giren öğrencilere törenle hediye çekleri taktim edildi. Yarışmaya Magnesit A.Ş ( MAŞ) madencilik şirketi sponsor oldu.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünde düzenlenen törene, Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Mili Eğitim Şube Müdürleri Ali Osman Yalçın ve Ahmet Şen, MAŞ A.Ş Genel Müdürü Ekrem Bulur, dereceye giren öğrenciler, öğretmenleri ve veliler katıldı.
Törende bir konuşma yapan Orman Bölge Müdürü Recep Temel, Orman Genel Müdürünün 180 yıllık geçmişi ve yaptığı çalışmalar hakkında bilgi vererek “Dağların arkasında çalışan bir kurum olarak böyle sosyal etkinlikler ile vatandaşlarımıza da ulaşmaya çalışıyoruz. Yarışmamıza katılan ve emek veren öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.
Yarışmalara sponsor olan MAŞ Şirketinin Genel Müdürü Ekrem Bulur da bir konuşma yaptı. Madencilik şirketlerinin kamuoyundaki imajlarının kötü olduğuna vurgu yaparak “ Bunun aksine biz çevreye duyarlı, doğaya saygılı bir şirketiz. Yer altındaki bir defalık zenginliği ekonomiye kazandırdıktan sonra maden sahalarını ağaçlandırarak eskisinden güzel hale getirip gelecek nesillere bırakıyoruz. Orman Teşkilatı ile işbirliği halinde son 10 yılda 190 bin fidan diktik” dedi.
Daha sonra protokol dereceye giren öğrencilerin hediyelerini takdim etti. Slogan yarışmasında Eskişehir 1.Si, aynı zamanda Türkiye 2.si Olan Atatürk Endüstri Meslek Lisesi öğrencisi Yusuf Bahadır Doğruparmak ise Ankara’da düzenlenecek törende Eskişehir’i temsil edecek.
 
 
YARIŞMALARIN SONUÇLARI
İlkokullar Arası Resim Yarışması:
1.    Elif Su Akça    Millizafer ilkokulu
2.    Kaan Coşkun   Hacı Feride Koruyucu İlkokulu
3.    Gamze Çalışkan    Yarbay Mehmet Yaşar Gülle İlkokulu
Ortaokullar Arası Resim Yarışması:
1.    Mert Teke   Özel Sakarya Eğitim Kurumları
2.    İlknur Fatma Yaşar    Hasan Karacalar Ortaokulu
3.    Melek Zeynep Tunç   Gülay Kanatlı Ortaokulu
Liseler Arası Slogan Yarışması:
1.    Yusuf Bahadır Doğruparmak   Atatürk Endüstri Meslek lisesi
2.    Berat Kocaoğlu     Atatürk Endüstri Meslek Lisesi
3.    Yusuf Ayhan    Atatürk Endüstri Meslek Lisesi

11.06.2019

Paylaş: