Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Yaban Hayatı İçin Kış Şartlarını Hafifletme Çabasındayız…

Kütahya Orman Bölge Müdürlüğü özellikle kış aylarında yiyecek sıkıntısı yaşayan yaban hayvanları ve kuş türleri için yem takviyesi yapıyor.
 
Havaların soğuduğu, çetin kış şartlarının hakim olduğu bu günlerde doğada yaşam mücadelesi veren yaban hayatı için Kütahya Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı İşletme Müdürlükleri tarafından yem desteği sağlanıyor
 
Doğanın kar ile kaplanması ve beyaza bürünmesi neticesinde beslenmede güçlük çeken hayvanlara gıda desteği amacıyla, Kütahya Orman İşletme Müdürlüğü Aslanapa İşletme Şefliği tarafından yemleme çalışması yapıldı. Kütahya Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünün katkıları ile yapılan yemleme çalışmasında 15 balya yonca otu ve 5 çuval buğday Aslanapa ve Dumlupınar Orman İşletme Şefliği personeli tarafından doğaya bırakıldı.
 
Aslanapa Orman İşletme Şefi Niyazi Hakan Dinkçi, yemleme çalışmalarıyla ağır kış şartlarının sonucunda aç kalan hayvanlara bu zor koşullarda bir nebze de olsa destek çıktıklarını, tüm vatandaşların da en azından sokaktaki can’lar için duyarlı olmalarını beklediklerini belirtti.
 

12.02.2020

Paylaş: